A megbeszélésen jelen voltak:
Lepsényi István a MÁV igazgatótanácsának elnöke
Butsi Zoltán,a Hidrogén Szövetség főtitkára
Gonda András klasztermendezser, az Archenerg Klaszter képviseletében
dr.Szentgáli Piroska,ny. jogtanácsos (Archenerg Klaszter)
A megbeszélés alapját, az Archenerg Klaszter által 2021-ben elnyert pályázat képezte (KKM/49436-1/2021/Adm) Klaszteresedés nemzetközivé válásának elősegítése az Európai Unión kivüli környezetben,
Az együttműködés fő célja, az hogy ezekre a pályázatra kapott pénzek el lehessen költeni időben (2022.január.1-je és 2023.december.31 közötti időszakban) arra a célra amire adták őket,a hidrogén technológiák népszerűsítése a Közép-ázsiai térségben, illetve az ArchEnerg klaszter Közép-ázsiai régióra való terjeszkedésének bővítése.
Lepsényi István ismertette, az Európai Unióban és Magyarországon a hidrogén technológiák előállítási,tárolási,felhasználási eredményeit, és jövőbeli törekvéseket.
Lepsényi úr kiemelte, hogy felül kell vizsgálni, hogy Üzbegisztánban mely hidrogén technológiákra lenne igény és lehetőség,illetve milyen területeken.
Butsi Zoltán felvetette, hogy az Energiaügyi Minisztériummal, melynek Hidrogéntechnológiai Főosztályával a Hidrogén Szövetség aktív kapcsolatot ápol,tájékozódni fognak a témában és hamarosan konkrét javaslatot fognak előterjeszteni az Archenerg Klaszterrel való tovébbi együttműködésre,kiemelten az üzbég projektek tekintetében.
Dr.Szentgáli Piroska ny.jogtanácsos,klaszterjogász javasolta a megbeszélés résztvevőinek, hogy az üzbég kapcsolat keretében fontolják meg, az energiaközösségek létrehozásának lehetőségét is a feldolgozásra szánt témák sorában.Felhívta a figylemt arra,hogy olyan területeket érdemes választani amit mind a magyar, mind az üzbég kormány biztosan támogatna.
A jelenlévők a megbeszélés végén egyetértettek abban,hogy:
Az Üzbég Tudományos Akadémiával való együttműködés, miatt logikus lépés lehet, a Magyar Tudományos Akadémiával való együttműködés,ennek lehetőségeit érdemes megvizsgálni